Epilacja laserowa

Koszt zabiegu

od 100 zł

Czas zabiegu

15-30min

Znieczulenie

nie

Liczba zabiegów

4-8

Odstęp

4-6

Obszar

twarz wąsik/broda

Zobacz również

01

Wskazania do zabiegu

•niechciane owłosienie na twarzy
•ciemne lub jasne i rude włosy (również tzw. meszek na twarzy)
•nadmierne owłosienie (hirsutyzm)
•wrastające włoski
•zapalenia okołomieszkowe
•podrażnienia po goleniu innymi metodami
•depilacja wąsika i brody

Przed zabiegiem wykonujemy konsultacje.
Przeddzień epilacji należy gładko zgolić włosy przy pomocy maszynki.
Włosy nie mogą być wyrywane (woskowanie, pęseta, depilator mechaniczny, krem depilujący) minimum 4 tygodnie przed zabiegiem.
Dobę przed zabiegiem nie zaleca się pić alkoholu.
W dniu zabiegu należy dokładnie umyć ciało i nie stosować żadnych kremów, balsamów, perfum, dezodorantów, samoopalaczy itp.

02

Na czym polega trwała epilacja owłosienia na twarzy?

Usuwanie owłosienia laserem to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej, a zarazem jedyny sposób, aby trwale pozbyć się niechcianych włosków również na twarzy.
Depilacja laserowa, a raczej epilacja, to łatwy sposób na trwałe usuwanie owłosienia. Posiadamy najnowszy, już 6 generacji, laser diodowy firmy Asclepion Laser Technologies, który wyróżnia się spośród innych laserów z uwagi na swoją wysoką skuteczność oraz komfort zabiegu.

To jedyna taka technologia diodowa o mocy aż 5000 Wattów, długości fali 810/940 nm, zmiennej długości impulsu (3-400 ms) i doskonałym dla pacjenta systemie chłodzenia. Posiadamy dwie głowice S – do mniejszych obszarów zabiegowych oraz XL ( plamka 10 cm2), aby zabieg był wykonany szybko i jak najmniej odczuwalny.
Emitowane światło lasera o długości 810 nm oraz 940 nm jest wchłaniane przez barwnik zawarty w włosach – melaninę, co powoduje przekształcenie go w ciepło. W rezultacie, ciepło niszczy mieszek włosowy, uniemożliwiając mu ponowny wzrost.

03

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu są długotrwałe i mogą prowadzić do znacznego zmniejszenia lub całkowitego usunięcia owłosienia z obszarów poddanych zabiegowi.
Efekty po pierwszym zabiegu depilacji laserowej to usunięcie ok. 20-30% owłosienia. Z każdym zabiegiem można zauważyć lepsze efekty. Aby cieszyć się w pełni gładką skórą bez potrzeby golenia konieczne jest wykonanie serii zabiegowej.
W niektórych przypadkach po 1-2 latach od zakończenia zabiegów mogą pojawić się pojedyncze włoski. Zalecane jest wtedy wykonanie zabiegu przypominającego, który pozwala znów cieszyć się gładką skórą.
Warto wspomnieć, że niewielki odrost włosów może pojawić się w momencie, gdy organizm będzie narażony na zmiany/zaburzenia hormonalne. Mowa tu o ciąży, przekwitaniu lub okresie, w którym przyjmowane są leki hormonalne.

Chcesz umówić się na ten zabieg? Zastanawiasz się czy będzie on skuteczny dla Ciebie?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji w Top Beauty! Podczas indywidualnej konsultacji zbadamy skórę i dobierzemy autorski program zabiegowy.

04

Częstotliwość zabiegów

Częstotliwość zabiegów może różnić się w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta, koloru włosów i skóry oraz obszaru, który podlega trwałej epilacji. Zazwyczaj wykonuje się 4-8 zabiegów w odstępach co około 4-6 tygodni. W ciągu tego czasu włosy są w różnych fazach wzrostu, dlatego regularne powtarzanie zabiegów jest konieczne, aby skutecznie trwale usunąć włosy znajdujące się podczas zabiegu w fazie anagenu.

Jeśli epilacja laserowa przeprowadzona jest prawidłowo, laser do epilacji jest najwyższej jakości i parametry zabiegowe dobrane są do rodzaju włosa i fototypu skóry, to energia wiązki lasera niszczy mieszek włosowy. Po zniszczeniu mieszka włosowego włosy nie odrosną, czyli depilacja laserowa jest trwała. Warto pamiętać, że światło lasera niszczy tylko mieszki włosowe w fazie wzrostu włosa. Dlatego jednorazowo usuwa się tylko część owłosienia, dlatego należy wykonać średnio 4-8 zabiegów, aby całkowicie pozbyć się owłosienia. Efekt epilacji laserowej utrzymują się wiele lat, warto jednak wykonać czasami pojedynczy zabieg przypominający.

05

Rekonwalescencja i regeneracja po zabiegu

Rekonwalescencja po zabiegu jest zwykle łagodna. Może wystąpić lekkie zaczerwienienie lub obrzęk skóry, które jednak szybko ustępują samoistnie (można stosować kremy łagodzące np. Alantan lub Bepanten).

•Należy chronić skórę przed słońcem, stosować kremy z wysokimi filtrami UV(SPF 50) przez minimum 2 tygodnie po zabiegu.
•Nie należy się opalać się przez minimum 2 tygodnie po zabiegu.
•Nie stosować kosmetyków złuszczających (peeling) minimum 2 tygodnie po zabiegu.
•Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów oraz nie korzystać z basenów i saun, aby nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu.

06

Przeciwwskazania

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej, istnieją pewne przeciwwskazania, które warto wziąć pod uwagę.
Są to m.in.:
•ciąża i karmienie piersią,
•infekcja bakteryjna lub wirusowa (np. aktywna opryszczka),
•zażywanie doustnych retinoidów – 6 miesięcy od zakończenia leczenia,
•stosowanie maści z retinolem (retinoidów miejscowych) w miejscu wykonania zabiegu – 1 miesiąc od zakończenia leczenia,
•epilepsja,
•leki światłouczulające, zioła światłouczalające (np. dziurawiec, nagietek),
•choroby dermatologiczne skóry (np: fotodermatozy, skłonności do przebarwień),
•choroby autoimmunologiczne: np. toczeń, twardzina, bielactwo, łuszczyca,
•infekcja w okolicy zabiegu.

Zobacz efekty zabiegu

Skontaktuj się z nami, aby odkryć, jak nasze usługi mogą podkreślić Twoje naturalne piękno.

Jesteśmy tu, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci wybrać najlepsze zabiegi dostosowane do Twoich potrzeb.

Wybrane zabiegi