Usuwanie tatuaży czarnych i kolorowych

Koszt zabiegu

od 100 zł

Czas zabiegu

30 min

Znieczulenie

nie/tak

Liczba zabiegów

min. 3

Odstęp

8-10 tygodni

Obszar

ciało

Zobacz również

01

Wskazania do zabiegu

Zabieg laserowego usuwania tatuażu przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą pozbyć się niechcianych tatuaży. Istnieje również możliwość znaczącego rozjaśnienia tatuażu, aby móc wykonać tzw. „cover”.
Przed przystąpieniem do zabiegu Laserem Q Switch zawsze zaleca się konsultację ze specjalistą, który oceni stan tatuażu i indywidualne warunki skóry klienta. Dzięki zabiegowi Laserem Q Switch możliwe jest skuteczne i bezpieczne usunięcie tatuażu, co pozwala na odzyskanie gładkiej i naturalnie wyglądającej skóry.

02

Na czym polega usuwanie tatuaży?

Laser neodymowo-yagowy Nd:YAG ma dużą moc i długość fali 1064/532 nm. Jest on niezastąpiony podczas zabiegu usuwania tatuaży, niezależnie od ich koloru czy głębokości osadzenia barwnika. Urządzenie wytwarza fotoakustyczną falę uderzeniową w krótkich impulsach nanosekundowych. W ten sposób dochodzi do rozbijania cząstek barwnika na mniejsze fragmenty, które następnie są usuwane przez organizm wskutek fagocytozy. Aby zaobserwować oczekiwane efekty, potrzebne jest wykonanie serii zabiegów.

03

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu Laserem Q Switch są zauważalne i zależą od wielu czynników, takich jak rodzaj i głębokość pigmentu w tatuażu, a także indywidualne właściwości skóry klienta. Stopniowa redukcja widoczności tatuażu po serii zabiegów jest typowa, a skóra nabiera naturalnego wyglądu. Ostateczny rezultat zależy od rozmiaru, wieku i jakości tatuażu, dlatego czasami możliwe jest jedynie jego częściowe wyblaknięcie.

Chcesz umówić się na ten zabieg? Zastanawiasz się czy będzie on skuteczny dla Ciebie?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji w Top Beauty! Podczas indywidualnej konsultacji zbadamy skórę i dobierzemy autorski program zabiegowy.

04

Częstotliwość zabiegów

Częstotliwość zabiegów Laserem Q Switch jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb klienta i charakterystyki tatuażu. Zabiegi wykonuje się co ok. 6-8 tygodni. Wymaganych jest 4-8 zabiegów.
Ostateczna ilość zależy jednak od intensywności, typu oraz gęstości barwnika, głębokości tatuażu oraz koloru skóry.

05

Rekonwalescencja i regeneracja po zabiegu

W miejscu, gdzie znajdował się barwnik może pojawić się zaczerwienienie oraz strupki, które po kilku dniach znikają. Miejsce po strupku może być zaróżowione, dlatego należy je chroni przed promieniowaniem UV, by zapewnić prawidłowe gojenie się skóry po zabiegu. Po zabiegu pacjent może wrócić do swojej aktywności.

06

Przeciwwskazania

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego usuwania tatuażu, istnieją pewne przeciwwskazania, które warto wziąć pod uwagę.
Należą do nich m.in.:
•ciąża,
•opalona skóra (także po solarium i środkach samoopalających),
•stosowanie leków i innych substancji światłouczulających (w tym niektórych ziół),
•łuszczyca, bielactwo,
•fotodermatozy,
•choroby nowotworowe,
•skłonność do tworzenia keloidów,
•infekcje w okolicy, która ma być poddana zabiegowi,
•aktywne opryszczka, infekcje bakteryjne i grzybicze.

Zobacz efekty zabiegu

Skontaktuj się z nami, aby odkryć, jak nasze usługi mogą podkreślić Twoje naturalne piękno.

Jesteśmy tu, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci wybrać najlepsze zabiegi dostosowane do Twoich potrzeb.

Wybrane zabiegi