Usuwanie naczynek na nogach

Koszt zabiegu

350-500zł

Czas zabiegu

30-60 min

Znieczulenie

nie

Liczba zabiegów

1-3

Odstęp

4-6 tygodni

Obszar

ciało

Zobacz również

01

Wskazania do zabiegu

Zabieg laserowego zamykania naczynek SALSA jest dla wszystkich osób, które chcą pozbyć się niechcianych zmian naczyniowych (telenagiektazji, „pajączków”) z różnych obszarów ciała (m.in. nogi).

02

Na czym polega usuwanie naczynek na nogach?

Zabieg laserem SALSA opiera się na wykorzystaniu zaawansowanej technologii laserowej do selektywnego usuwania naczynek na skórze. Laser emituje impulsy światła o określonej długości fali, które są pochłaniane przez czerwony lub fioletowy barwnik zawarty w naczyniach krwionośnych.

Laser diodowy SALSA to wysokiej mocy laser, pozwala zamykać naczynka w każdej lokalizacji i na różnej głębokości. Światło lasera o długości fali 940nm jest jednym z najlepiej pochłanialnych przez hemoglobinę zawartą we krwi. Jednocześnie niskie pochłanianie przez melaninę ogranicza możliwość powstawania przebarwień.
Optymalnie dobrana długość fali lasera SALSA pozwala niezwykle skutecznie i bezpiecznie zamykać teleangiektazje czerwone i niebieskie o średnicach aż do 2.5 mm. Wiązka penetruje bezpośrednio do naczynia powodując jego podgrzanie i zamknięcie, minimalizując uszkodzenia termiczne skóry.

03

Efekty zabiegu

Zabieg pozwala na usunięcie rozszerzonych naczyń, teleangiektazji (nazywanych potocznie „pajączkami”) oraz innych naczynek krwionośnych na nogach. Skóra nabiera jednolitego i bardziej estetycznego wyglądu, a naczynka stają się mniej widoczne.

Chcesz umówić się na ten zabieg? Zastanawiasz się czy będzie on skuteczny dla Ciebie?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji w Top Beauty! Podczas indywidualnej konsultacji zbadamy skórę i dobierzemy autorski program zabiegowy.

04

Częstotliwość zabiegów

Częstotliwość zabiegów usuwania naczynek laserem SALSA jest dostosowana do indywidualnych potrzeb i problemów klienta. Zazwyczaj zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów, przeprowadzanych w odstępach co 4-6 tygodni, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Ilość zabiegów może być dostosowana do wielkości i głębokości naczynek oraz reakcji skóry na zabieg.

05

Rekonwalescencja i regeneracja po zabiegu

Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie i obrzęk na obszarze zabiegowym. Zmiany naczyniowe, które zostały poddane działaniu lasera mogą ulec ściemnieniu. Pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych aktywności od razu po zabiegu.
Zaleca się unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym na obszarze zabiegu, aby zapewnić prawidłowe gojenie się skóry.

06

Przeciwwskazania

Przed przystąpieniem do zabiegu laserem SALSA, istnieją pewne przeciwwskazania, które warto wziąć pod uwagę.
Należą do nich m.in.:
•ciąża,
•opalona skóra (także po solarium i środkach samoopalających),
•stosowanie peelingów chemicznych i innych środków rozjaśniających,
•stosowanie leków i innych substancji światłouczulających (w tym niektórych ziół),
•stosowanie retinoidów,
•łuszczyca, bielactwo,
•fotodermatozy,
•choroby nowotworowe,
•aktywne opryszczka, infekcje bakteryjne i grzybicze.

Zobacz efekty zabiegu

Skontaktuj się z nami, aby odkryć, jak nasze usługi mogą podkreślić Twoje naturalne piękno.

Jesteśmy tu, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci wybrać najlepsze zabiegi dostosowane do Twoich potrzeb.

Wybrane zabiegi